Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Aktualności (do 19 czerwca 2019)


Zakończenie roku szkolnegoZakończenie roku szkolnego19 czerwca 2019

W środę 19 czerwca 2019 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Uczniowie otrzymali świadectwa szkolne. Najlepsi z nichotrzymali świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe. Pożegnaliśmy również uczniów klasy ósmej. Najlepsząabsolwentką szkoły okazała się Marianna Popiół. Podziwialiśmy także popisy taneczne w wykonaniu uczennic naszej szkoły oraz krótki program artystyczny przygotowany przez klasę VIII. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 obejrzyj zdjęcia


Koncert Muzyczny marketKoncert Muzyczny market 4 czerwca 2019

We wtorek dzieci z przedszkola i klas I i II po raz ostatni spotkały się z Panem Maurycym na koncercie pt."Muzyczny market". Dzieci poznały dziwne i oryginalne instrumenty muzyczne tj. fletnia pana, okaryna, bliźniak, drumla, akordeon. Wysłuchały też brzmienia tych instrumentów w znakomitym wykonaniu artystów.

obejrzyj zdjęcia


spotkanie klas I i II z policjantemspotkanie klas I i II z policjantem 3 czerwca 2019

Wakacje już za pasem. W związku z tym należy zadbać o bezpieczeństwo podczas pobytu nad wodą,w górach, na wycieczkach, zabaw w domu i w gospodarstwie, kontaktu z nieznajomymi, poruszaniu się po drogach itp. W poniedziałek odbyło się spotkanie klas I i II z policjantem. Podczas pogadanki pan policjant poinstruował dzieci jak mają się zachować w różnego rodzaju trudnych sytuacjach.

obejrzyj zdjęcia


Dzień DzieckaDzień Dziecka 31 maja 2019

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka najmłodsi uczniowie oraz dzieci z przedszkola otrzymały drobne upominki. Oglądały też swoje ulubione bajki, bawiły się na boisku szkolnym, rysowały kolorową kredą na kostce brukowej oraz pastelami na kartkach papieru obrazki na dowolny temat, śpiewały wybrane przez siebie piosenki (koncert karaoke). Na koniec klasy I i II wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na lody.

obejrzyj zdjęcia


XXVII Biegi OsiedloweXXVII Biegi Osiedlowe 30 maja 2019

30 maja 2019 r. z okazji Dnia Dziecka odbyły się XXVII Biegi Osiedlowe o Puchar Burmistrza Opalenicy. Nasi uczniowie zajęli aż trzy pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Są to MIchalina Piotrowska z kl.II, Adam Piotrowski z kl.VII oraz Mateusz Kocik z kl.VIII. Pozostali zawodnicy z naszej szkoły również zajęli wysokie pozycje w tych zawodach. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje.

obejrzyj zdjęcia


Dzień MatkiDzień Matki 27 maja 2019

Klasy I i II oraz dzieci z przedszkola zaprosiły swoje mamy z okazji Dnia Matki na krótkie przedstawienia artystyczne oraz słodki poczęstunek przy kawie. Mamy z dumą podziwiały występy swoich pociech. Na koniec dzieci wręczały mamom własnoręcznie wykonane drobne upominki.

obejrzyj zdjęcia


Koncert Kraina KrasnoludkówKoncert Kraina Krasnoludków 14 maja 2019

"Kraina krasnoludków" to tytuł przedostatniego z całorocznego cyklu koncertów dla najmłodszych. Dzieci miały okazję poznać różne skrzaty i ich nazwy z terenów Europy. Miały okazję wysłuchać utworów  w wykonaniu na flet i gitarę, nawiązującą do bajek, w których występują krasnoludki.


obejrzyj zdjęcia 


Podróż po krainie muzykiPodróż po krainie muzyki2 kwietnia 2019

W kolejną podróż po krainie muzyki zabrał najmłodszych Podróżnik Maurycy. Tym razem były to "Zamkowe zakamarki" szlakiem wielkopolskich zamków i pałaców. Dzieci dowiedziały się jak brzmiały kompozycje dawnych grajków i jaką odgrywały rolę. Poznały również instrumenty z tamtej epoki oraz ich brzmienie.

obejrzyj zdjęcia


Pokazy wielkanocnePokazy wielkanocne29 marca 2019

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne. Klasa II wraz z wychowawczynią Panią Danutą Rudnicką udała się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie na warsztaty edukacyjne pt. "Pokazy wielkanocne". Dzieci obejrzały przedstawienie o kurczaku i zającu. Podziwiały wystawę pisanek z różnych regionów Polski. Brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których własnoręcznie malowały jajka. Miały też okazję zobaczyć żywe zwierzęta wraz z ich młodymi np. kurczątka, koźlątka, czy  jagniątka. Podziwiały również pięknie ustrojony stół wielkanocny w pałacu byłych właścicieli majątku.

obejrzyj zdjęcia


Z Maryją w przyszłośćZ Maryją w przyszłość27-28-29 marca 2019

Tegoroczne rekolekcje przebiegały pod hasłem: "Z Maryją w przyszłość". Pierwszego dnia rekolekcji udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku. Następnego dnia poznawaliśmy Maryję poprzez różnego rodzaju aktywności, tj. przegląd piosenki o tematyce Maryjnej, pokazy slajdów "Sanktuaria Maryjne w Polsce i na świecie", krzyżówki, aktywność sportową "W zdrowym ciele zdrowy duch", kącik wiedzy i ciekawostek o NMP, koło fortuny, quiz o NMP, film o MB Częstochowskiej, impresje plastyczne, "Pokój Tajemnic". W środę zakończyliśmy rekolekcje w kościele w Dakowach Mokrych.

obejrzyj zdjęcia


WiosnaWiosna

21 marca 2019

Nareszcie nadeszła długo wyczekiwana wiosna. W związku z tym wydarzeniem pożegnaliśmy złą zimę i powitaliśmy jej piękną zieloną siostrę - wiosnę. W tym celu udaliśmy się na boisko szkolne, aby spalić kukłę marzanny - symbol złej zimy.

 obejrzyj zdjęcia


Blacha - to brzmi dumnieBlacha - to brzmi dumnie19 marca 2019

19 marca odbył się w naszej szkole koncert pt. "Blacha - to brzmi dumnie, czyli o trąbce, puzonie i tubie". Dowiedzieliśmy się jak z metalowej rurki i blaszanych kapeluszy powstały trzy niezwykłe instrumenty: trąbka, puzon i tuba. Uczniowie wysłuchali utworów muzycznych wykonanych przez artystów.

obejrzyj zdjęcia


Dźwięki DisneylanduDźwięki Disneylandu19 marca 2019

Co jest najwspanialsze w bajkach Disneya? Oczywiście piosenki. Tym razem koncert dla najmłodszych nosił tytuł "Dźwięki Disneylandu". Dzieci mogły posłuchać piosenek z ulubionych bajek Disneya w wykonaniu na głos żeński i męski. Spotkały się przy tym z bohaterkami filmów np. z królewną Śnieżką, czy syrenką Arielką oraz oczywiście z samym Waltem Disneyem.

obejrzyj zdjęcia 


Koncert skrzypcowy Koncert skrzypcowy 19 marca 2019

Wtorek 19 marca, był w naszej szkole dniem muzycznym, ponieważ odbyły się u nas aż trzy koncerty. Jednym z nich był koncert skrzypcowy w wykonaniu Tomasza Dolskiego. Występ artysty wzbudził we wszystkich wiele emocji i wspaniałych doznań muzycznych. Artysta został nagrodzony burzą oklasków. 

 obejrzyj zdjęcia


Koncert edukacyjnyKoncert edukacyjny19 marca 2019

W dniu 19 marca o godz. 9.00 w naszej szkole odbędzie się Koncert edukacyjny Tomasza Dolskiego - Symfonia na skrzypce i DJ-a.

 

 


 Ptaki wiosnąPtaki wiosną28 lutego - 1 marca 2019

Wiosna to pora narodzin wielu zwierząt, między innymi również ptaków. Chcąc pomóc ptakom w znalezieniu dobrych miejsc do rozmnażania się, powiesiliśmy na terenie szkolnym budki lęgowe. Akcja została poprzedzona ciekawą prezentacją na temat ptaków oraz historii budek lęgowych przygotowaną przez Panią Aurelię Brzostowską. Uczniowie dowiedzieli się z niej, że mamy różnego rodzaju budki, w zależności od gatunku ptaka, który ma ją zasiedlić. Następnie ogłoszony został konkurs związany z tą tematyką. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

obejrzyj zdjęcia


ElektrośmieciElektrośmieci26 lutego 2019 r.

W dniu 26 lutego nasza szkoła wzięła udział w akcji pod hasłem "Wszystkie Dzieci Zbierają Elektrośmieci". Zebraliśmy różnego rodzaju stare i zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, baterie itp. Dzięki zbiórce nasza placówka może zostać doposażona w sprzęt sportowy lub biurowy.

obejrzyj zdjęcia


Artystyczne akrobacjeArtystyczne akrobacje19 lutego 2019

We wtorek najmłodsi uczniowie spotkali się po raz kolejny z Panem Lupą i jego przyjaciółmi na koncercie pt. "Artystyczne akrobacje". Tym razem odwiedzili nas artyści cyrkowi. Dzieci podziwiały akrobatyczne tańce w wykonaniu tancerki cyrkowej oraz magiczne sztuczki iluzjonisty. Pokazom towarzyszyła oczywiście muzyka cyrkowa.

obejrzyj zdjęcia


Powstanie WielkopolskiePowstanie Wielkopolskie16 lutego 2019

Z okazji setnej rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego w Auli Kulturalno - Rozrywkowej w Opalenicy dzieci i młodzież z całej gminy zaprezentowały program poetycko - muzyczny. Wzięli w nim udział również uczniowie Szkoły Podstawowej w Dakowach Mokrych. Zuzia Kandulska z klasy VII wygłosiła wiersz autorstwa Pani Ewy Osoby pt. "Wielkopolska Legenda". Natomiast chór szkolny pod dyrekcją Pani Anny Kaczmarek zaśpiewał pieśń pt. "Niepodległa".

obejrzyj zdjęcia


Dzień Św. WalentegoDzień Św. Walentego14 lutego 2019

W dniu św. Walentego obchodzimy Dzień Zakochanych. W naszej szkole z tej okazji, w holu  została wystawiona skrzynka z serduszkami, do której uczniowie wrzucali walentynkowe kartki dla ukochanej osoby. Następnie walentynki zostały dostarczone adresatom. 

obejrzyj zdjęcia


 Mini Playback ShowMini Playback Show31 stycznia 2019 r.

W czwartek 31 stycznia na sali gimnastycznej w szkole w Dakowach Mokrych odbył się Szkolny Mini Playback Show. W konkursie udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas. Uczestnicy mieli za zadanie wcielić się w znaną gwiazdę lub zespół z lat 80 - tych, 90 - tych lub Disco Polo. Wszystkie "gwiazdy" zaprezentowały się rewelacyjnie. Wybór najlepszych okazał się dla jurorów nie lada problemem. Po naradzie jury wyłoniło zwycięzców: III - miejsce ex aequo przypadło w udziale dwóm zespołom: dziewczynek z kl. IV oraz chłopców z kl.V, II - miejsce zajął duet Zosia i Wiktoria z kl. VIII, I - miejsce zdobyła Zuzia z chórkiem z kl. VII. Konkurs wywołał wśród widowni wiele radości, a uczestnicy nagrodzeni zostali burzą oklasków. Na zakończenie wystąpił zespół Pań Przedszkolanek w składzie: Pani Sylwia Jadanowska, Pani Daria Jankowska, Pani Anna Kaczmarek oraz Pani Patrycja Skorlińska. Panie swoim fantastycznym występem zachęciły do śpiewu i tańca wszystkich zgromadzonych na sali.

 obejrzyj zdjęcia


Strunowa paradaStrunowa parada29 stycznia 2019

„Poznajemy instrumenty - strunowa parada” to tytuł kolejnego koncertu muzycznego, który odbył się w naszej szkole. Uczestniczyły w nim klasy IV-VIII. Uczniowie wsłuchali się w dźwięk arabskiej lutni, banjo, ukulele, gitary flamenco, silent gitary, kontrabasu oraz cajonu.

obejrzyj zdjęcia

 


WOŚPWOŚP13 stycznia 2019

Tradycyjnie, jak co roku wolontariusze z naszej szkoły zbierali do puszek datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie zebrali kwotę 9 723 zł 24 gr. W tym roku uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

obejrzyj zdjęcia


Bezpieczna zimaBezpieczna zima11 stycznia 2019

"Bezpieczna zima". W piątek tuż przed feriami zimowymi przybyli do naszej szkoły policjanci, aby przeprowadzić z dziećmi pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie. 

 

 obejrzyj zdjęcia


Kocie harceKocie harce10 stycznia 2019

W czwartek 10 stycznia odbył się w naszej szkole balik karnawałowy dla najmłodszych. Motywem przewodnim były "Kocie harce". Dzieci bawiły się m.in. przechodząc pod liną, szukając ukrytych myszy, rozwiązując zagadki o kotach z bajek, łapiąc bańki mydlane, układając puzzle, przechodząc w tunelu, bawiąc się z chustą. Ponadto tańczyły i uczyły się wykonywać kocie ruchy przy muzyce. Kocim zabawom nie było końca. Dzieciom balik bardzo się podobał. Zmęczeni, ale pełni wrażeń po świetnej zabawie wrócili do domu.

obejrzyj zdjęcia


 Fabryczne fantazjeFabryczne fantazje8 stycznia 2019

"Fabryczne fantazje" - pod takim hasłem najmłodsi spotkali się po raz kolejny z Panem Lupą i przyjaciółmi w poszukiwaniu dźwięków. Czy muzyka znajduje się nawet w takich miejscach, gdzie wydaje się, że jej tam nie ma np. między zębatkami, śrubkami i taśmami roboczymi? Otóż tak! W fabryce wśród pracujących maszyn i narzędzi można znaleźć rytm, melodię, a nawet całe piosenki. Dzieci poznały także budowę perkusji i usłyszały dźwięki jej poszczególnych elementów. Wszyscy świetnie bawili się słuchając muzyki rockowej, klaszcząc i wystukując rytmy.

 obejrzyj zdjęcia


Spotkania wigilijneSpotkania wigilijne21 grudnia 2018

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w szkole w Dakowach Mokrych odbyły się tradycyjne już spotkania wigilijne. Uczniowie dzielili się między sobą i nauczycielami opłatkiem, składali sobie serdeczne życzenia oraz wspólnie śpiewali kolędy. Największą radość sprawiła wszystkim wizyta Gwiazdora, który obdarował dzieci drobnymi upominkami.

obejrzyj zdjęcia


Przedstawienie jasełkowePrzedstawienie jasełkowe20 grudnia 2018

W czwartek 20 grudnia najmłodsza grupa przedszkolna wystawiła dla całej szkoły przedstawienie jasełkowe. Maluchy pięknie odegrały sceny z narodzin Pana Jezusa. Oprócz Maryji i Józefa wystąpili również trzej królowie, aniołki oraz pastuszkowie. Nad całością czuwała wychowawczyni grupy pani Sylwia Jadanowska. Przedstawienie bardzo się podobało, o czym świadczyły burzliwe oklaski zgromadzonej widowni.

obejrzyj zdjęcia


Mobilne PlanetariumMobilne Planetarium11 grudnia 2018

We wtorek gościliśmy w naszej szkole Mobilne Planetarium. Nieczęsto się zdarza, aby można było "sięgnąć gwiazd". Uczniowie naszej szkoły mieli to szczęście, dzięki wizycie Mobilnego Planetarium, w którym mogli uczestniczyć w pokazie pt. "Kosmiczna podróż". Atrakcją była również olbrzymia dmuchana kopuła, która stanęła na sali gimnastycznej. W tejże kopule odbywała się projekcja filmu. Dzieci oglądały go na leżąco, wypatrując gwiazd i planet na "sklepieniu niebieskim".

obejrzyj